Psikolojik Danışmanlar
Tüm Online Uzmanlar

Psikolog Deniz Cebekan Çelik

Site Adı: Psikolog Deniz Cebekan Çelik
Kategori: Ankara
Tıklanma: 13
Eklenme: 05-07-2015
Rota Psikolojik Danışmanlık - Psk.Deniz Cebekan Çelik, Ankara. Psikolojik danışmanlık süreci, çocuk psikolojisi, ergen ve genç danışmanlığı, cift ve evlilik danışmanlığı, aile danışmanlığı, bireysel danışmanlık, psikolojik testler, zeka testleri, psikoloji makaleleri, duygusal zeka, gelişim, çocuk, ilişkilerle ilgili soru ve cevaplar, kurumsal danışmanlık, kişisel gelişim ve eğitim programları hakkında bilgiler yeralmaktadır.

Adres : Meşrutiyet Caddesi Sema Han No:11/20 Kızılay - ANKARA
Tel: 312. 417 72 30

ÖZGEÇMİŞİM:
Ankara Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum. Ankara Üniversitesi Psikiyatri Kliniğinde görev aldım. Aynı zamanda İnsan Bilimleri programını tamamladım. Pedagojik Formasyonumu Ankara Eğitim Bilimleri Fakültesinden aldım. Hasan Kalyoncu Üniversitesi 475 saatlik Aile Danışmanlığı Sertifika programını tamamlayarak Çift ve Aile Danışmanı ünvanını aldım. Parmak İzleri Anaokulu ve Çocuk Kulübü’nü kurdum ve uzun yıllar kurucu – psikolog olarak çağdaş, özgüvenli, kendiyle çevresiyle barışık, sorumluluk sahibi çocuklar yetiştirdim. Bu süreçte birçok eğitim kurumunda da psikolog olarak görev yaptım. Okul öncesi eğitim kurumlarında gelişim takibi, sorun belirleme – giderme, aile danışmanlık; İlköğretim 1. ve 2. kademelerde davranış yönlendirme, temel öğrenme ilkeleri, verimli ders çalışma yöntemleri, aile içi iletişim ağırlıklı psikolojik danışmanlık yaptım. Öğrenme verimini arttıran Özel Çağrışım tekniğiyle öğrenme eğitimleri ve birçok konuda seminerler verdim.

Özel kuruluşlarda Personel ve İletişim, İş - Aile yaşamı Etkileşimi, Stres ve Etkilerini azaltma, Zamanı Yönetme vb. konularda eğitim ve seminerler verdim. Şirketlere özel, Personel Beklenti ve Personel Verimini Arttırma – Değerlendirme konularında çalışmalar yaptım, kurumsal danışmanlık verdim.

Aile Mahkemelerinde kayyum olarak görev yaptım. Patent Enstütüsünde oyuncakların güvenirliği ve TSE belgelendirmesi üst komisyonunda ve Özel Okul Öncesi ve Etüt Eğitim Kurumları Birliği Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği yaptım.1999 yılında ‘’Çocukların Dansı’’ adlı kitabım Çevre Yayıncılık tarafından yayımlandı, 2004 yılında 2. baskısı yapıldı. Çocuklarda gelişim, aile, eğitim, çocuklarla iletişim, disiplin konularını vurguladığım, yaşamdan örneklerin yer aldığı kitap birçok Çocuk Eğitim Setinin, Çocuk Kitap Setlerinin içinde, kitabevlerinde yer aldı.Bunun yanında Okul ve Aile, Çocuk Forumu gibi dergilerde yazılarım yayınlandı.Şu anda Rota Bireysel-Kurumsal Gelişim ve Psikolojik Danışmanlık’ın yanısıra Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika programında ders vermekteyim, Çocuk Dünyası Anaokulları’nda danışmanlık yapmakta ve Anayurt Gazetesinde köşe yazılarıma devam etmekteyim.Çalışma, Seminer, Eğitimlerimden bazıları:

•Kriz Kuramı ve Krize Müdahale Teknikleri Eğitimi - Prof. Dr. Işıl SAYIL’dan süpervizyon (A.Ü. Psikiyatrik Kriz Uygulama ve Araştırma Merkezi & Sosyal Psikiyatri Derneği)


•Wisc-R Uygulayıcı Sertifikası- Klinik Psikoloji Enstütüsü


•Etkili İletişim Teknikleri ve Etkili Anababa Eğitimi Eğitmenlik Belgesi (Dr. Thomas GORDON & Prof. Dr. Enver BERK)


•Nöro Linguistik Programlama Eğitimi (Nurmark Eğitim Danışmanlık Hizmetleri)


•Davranışlara Sınır Koyma ve Öfke Kontrolü (Prof.Dr. Çağlayan DİNÇER)


•Prof. Dr. Selahattin PEŞKİRCİOĞLU ile Stres düzeyinin çocuk ve ergenlerde fiziksel sağlık üzerindeki etkileri çalışması


•MMPI, Coopersmith vb. kişilik test ve envanterleri, Porteus Labirentleri, dikkat ve algılama testleri, objektif-projektif test değerlendirmeleri süpervizyon (Yrd. Doç. Dr. Rüçhan KARTALLAR)


•Prof.Dr. Selim HOVARDAOĞLU ve Psk. Gülseren KARACA ile birlikte Yaşam Olayları Ölçeği’nin Türkiye’ye uyarlama çalışması


•Cümle Tamamlama Testinin satış temsilcileri formu uyarlama çalışması


•Personel ve İletişim (Uzm. Psk. Tarık SOLMUŞ)


•Bağlanma Stilleri ve İş Yaşamına Etkileri (Uzm. Psk. Tarık SOLMUŞ)


•Prof. Dr. Üstün Dökmen Rathus Atılganlık Envanteri geçerlik ve güvenirlik teyit çalışması ve ODTÜ Öğrenci Kongresi Sunumu


•Üstün Zekâ ve Üstün yeteneklilik (Erken Başarı Okulları- Münevver ÖZEKİN)


•Çocuk Resimleri Yorumlama Teknikleri Eğitimi – Supervizyonu ve Özel Okul Öcesi ve Etüt Eğitim Kurumları Derneği Çocuk resimlerini yorumlama seminer sunumu


•İş yaşamında ikna ve yaratıcılık geliştirme semineri (Patent Enstütüsü)


•Çeşitli özel kuruluşlardaki kurumsal uygulamalarımdan bazıları
◦Değişimle Başa Çıkma
◦Yaratıcılığı Geliştirme
◦Zamanı Yönetme
◦Liderlik Yeteneğini Geliştirme
◦Stresle Başa Çıkma


•Kurumsal İmaj Geliştirme (Sanat Ajans )


•Çoklu Zekâ Kuramı ve Eğitimde kullanılması sunumu (MEB Çalıştayı )


•Çeşitli anaokulları ve ilköğretim kurumlarında
◦Anne baba tutumları
◦Öğrenme kuramları
◦Yaratıcılığı geliştirme vb. birçok konudaDeniz Cebekan ÇELİK

Psikolog-Pedagog
Not
  •  

Not: 0.00/10 (0 ) 

Yorumlar

 

 


 karekter hakkınız kaldı

captcha

 

Web istatistik
TOPlist site ekle